Kaliteli Seo Çalışması İçin Ne Yapılmalıdır? 1

Kaliteli Seo Çalışması İçin Ne Yapılmalıdır?

Çoğu herkesin kafasında genel bir algı vardır. Senin projen ne kadar başarısız olursa sen de başarısız sayılırsın. Bu sebepten dolayı da internet aleminde ben de varım demeyi arzuluyorsanız bir SEO strateji ve planına sahip olmanız gerekmektedir. Yaklaşık bir 10 yıl öncesine kadar üç dört etiketli kelime sayesinde birçok arama motorunda üst yerlerde yer alınabiliyordunuz.

             Ancak teknoloji ile birlikte günümüzde algoritmalar baya karmaşık bir hal aldı. Başarılı olacak bir SEO planı oluşturmak istiyorsanız 4 adımlık yol haritanızı dikkatle takip etmelisiniz. Bu 4 yol elbette; strateji, içerik, dönüşüm ve optimizasyondan oluşmaktadır.

Kaliteli Bir SEO Çalışması İçin İzlenmesi Gereken 4 Yol

1) Strateji, doğru, kaliteli ve güvenilir bilgi sizleri zirveye taşıyacaktır. İlk adımda sorunları düzgün bir şekilde anlamalısınız.

            Amaçlarınız ve hedeflerinizi belirleyip ona uygun bir yol izlemelisiniz. Hedef kitlenizi belirleyip hedef kitlenize yönelik çalışmalar yapmanız gereklidir. Rakiplerinizin izledikleri yolu takip etmeli, nasıl bir yol izliyorlar bilmeniz gerekir. SEO denetimi, size ait web sitenizin taranmasını ve site hızınızı etkileyen faktörleri incelemektedir.

2) Dönüşüm: bir internet adresinden hedef kitleye yönelmek maalesef artık çok zor bir hale geldi. SEO’lar bile artık bazen web sitelerinde trafik alma konularında yeterli olamıyor. SEO planını tasarlarken de dönüşüm oranı ve optimizasyonu önemli bir rol alıyor. Dönüşüm denetimi için sitenizde harcanan zaman, trafik kaynakları, site içerisindeki sayfa geçişleri ve sıçrama oranları gibi önemli noktalarda bir performans tablosu hazırlanmalıdır. 

            Açılış sayfası optimizasyonu sayfanıza giren ziyaretçilerin siteye girdiği ilk sayfadaki  çoğu hataları yok edip ziyaret eden kişiye hoş bir biçimde hoş geldin dendiği zaman, sitenizde harcanan süreler ve geri dönüşümlerin oranları da yükselecektir.

3) İçerik: Bir diğer SEO stratejisi de sitenizde mevcut olan içeriklerdir. İçerikleri hazırlarken dikkat edilmesi gerekli unsurlar ise sayfa içerikleri, kılavuzlar, kopya ve çalıntı içeriklerin bulunmaması, görsel içerikler, podcastler, viral içerikler, açılış sayfaları, reklamlar ve basın bültenleridir.

4) Optimizasyon: Sitedeki amaçlarınızdan bir diğeri de tüm arama motorları tarafından kolaylıkla erişilebilecek temeli sağlam olan web sitesi oluşturmanız gerekmektedir.

Yorum Yap